Wyciskarki do soków poziome – czy warto je kupować?

Wyciskarki do soków poziome – czy warto je kupować?

Urządzeń do wyciskania soków na rynku mamy niemało i często wybór nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często spory na forach internetowych toczą się o to, czy lepsze są wyciskarki poziome czy pionowe. Tak naprawdę wiele będzie zależało w tych kwestiach od Twoich osobistych preferencji, ponieważ każdy z nas ma nieco inne wymagania. My ze swojej strony wymienimy dzisiaj trochę cech charakterystycznych dla wyciskarek poziomych, bowiem te coraz bardziej są chwalone przez użytkowników na całym świecie.

Co potrafią wyciskarki poziome?

Przede wszystkim bardzo dobrze nadają się do wyciskania zieleniny i warzyw liściastych. Z nimi zdecydowanie gorzej radzą sobie wyciskarki pionowe, nie mówiąc już o sokowirówkach, które najsłabiej sprawdzają się przy wyciskaniu soków. Wyciskarki jednoślimakowe poziome są również zdecydowanie szybsze w czyszczeniu i dlatego też zdecydowanie polecamy takie rozwiązania osobom, które ceną sobie łatwość użytkowania i mycia.

Ceny?

Cenowo wypadają bardzo podobnie jak wyciskarki pionowe, aczkolwiek mają więcej możliwości. Często do wyciskarek poziomych dokładane są różne akcesoria, które pozwalają np. na wyciskanie oleju lnianego, czy słonecznikowego. Można również robić makaron. Tak wiec, można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z pewnego rodzaju robotem kuchennym, który wprowadzi wiele ciekawych nowości do Twojej kuchni. Jak najbardziej warto się zdecydować, bowiem prócz wyciskania owoców pomogą Ci w wielu czynnościach kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *